Logo Browar Kulturalny

Browar Gdański Kulturalny to unikalny projekt rewitalizacji oraz adaptacji niezwykłej przestrzeni, która mieści się w historycznych piwnicach i zabudowie Browaru Gdańskiego. Na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych powstanie kompleks lokali, w których mieszkańcy będą mieli dostęp do ambitnej oferty muzycznej, teatralnej, filmowej, literackiej oraz wystawienniczej wzbogaconej wyselekcjonowaną ofertą restauracyjną. Browar Gdański Kulturalny to pierwszy prywatny obiekt kulturalny na tak szeroką skalę na Pomorzu, który na zawsze odmieni oblicze Dolnego Wrzeszcza.

Zabytkowe piwnice

Zabytkowe piwnice

Kultura i rozrywka

W pierwszej części zabytkowych piwnic w tzw. piwnicach leżakowni zostanie stworzony zespół lokali, w skład których wejdą: sala koncertowa, kino studyjne oraz autorskie restauracje. Komunikacja między lokalami odbywać się będzie za pomocą tzw. podziemnej uliczki (ok. 6m pod poziomem terenu) – czyli istniejącego zabytkowego korytarza do którego będzie można dostać się z dwóch stron klatkami schodowymi i windami. Główne wejście do kompleksu piwnic będzie się znajdować na centralnym placu Browaru – przed Warzelnią, drugie od strony Placu Wybickiego. Podziemny korytarz będzie ogólnodostępny, a po obu jego stronach znajdują się przykryte sklepieniami kolebkowymi sale w których powstaną samodzielne lokale. Cały kompleks będzie również dostępny z poziomu garażu podziemnego i będzie posiadał podziemne połączenie z zabytkowymi piwnicami wodnymi pod Willą Dyrektora.

Rekreacja i usługi

Druga część zabytkowych piwnic tzw. klepiskowe piwnice słodowe pod budynkami Willi Dyrektora oraz Suszarni Wysłodzin zaadaptowane zostaną na kilka lokali usługowych oraz strefę wodną. Nowe funkcje zlokalizowane zostaną w zabytkowych, prawie stuletnich wnętrzach, częściowo przykrytych zachowanymi ceglanymi sklepieniami, wspartymi na stalowych słupach.

Logo Browar Kulturalny
 • Muzeum Browaru

  interaktywne muzeum z instalacjami opartymi na historycznych eksponatach Browaru

 • Galeria sztuki

  nowoczesna galeria rzeczy pięknych i niepowtarzalnych, oferująca sztukę współczesną tworzoną przez artystów z całego świata

 • Sala koncertowa

  nowoczesna sala koncertowa na 1200 osób z najwyższej jakości akustyką, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt koncertowy i produkcyjny, w której gościć będą uznani artyści jazzowi, soulowi, bluesowi. Sala zaaranżowana będzie w zabytkowym wnętrzu, przykryta sklepieniami podpartymi na stalowych historycznych słupach

 • Klub

  przestrzeń klubowa sąsiadująca z salą koncertową

 • Kino studyjne

  kino z widownią dla 100 osób z projekcjami unikatowych, wielogatunkowych filmów niedostępnych w kinach komercyjnych

 • Minibrowar Hevelius

  reaktywacja gdańskiej marki Hevelius wraz z produkcją własnych gatunków piw rzemieślniczych warzonych na miejscu

 • Skład wina

  restauracja, magazyn oraz sklep z szerokim wachlarzem win na każdą kieszeń, z degustacją na miejscu i dostawami do domu

 • Autorskie restauracje

  kameralne restauracje pełne finezyjnych smaków i zapachów

 • Bookarnia

  kawiarnia-księgarnia, miejsce, w którym przy dobrym espresso można poczytać książkę lub spotkać ulubionego pisarza

 • Barbershop

  fryzjerski przystanek dla nowoczesnych mężczyzn, otwartych na nowe trendy

Muzeum Browaru

interaktywne muzeum z instalacjami opartymi na historycznych eksponatach Browaru

powrót

Strefa
wodna

Na najniższej kondygnacji piwnic, na powierzchni ponad 1100 m2, powstanie wyjątkowa atrakcja kompleksu Browar Gdański, jaką będą termy. W sklepionych piwnicach zaaranżowane zostaną obszary o odmiennej temperaturze, oświetleniu oraz kameralnych miejscach do wypoczynku. Termy w Browarze Gdańskim będą przestrzenią rekreacyjną oferująca m.in.: strefę saun (parowa, sucha, na podczerwień oraz strefa schładzania i relaksu), strefę masaży i zabiegów, strefę basenów (basen główny o długości ok. 20 m, basen solankowy i perełkowy), bar oraz kompleks szatni.

Wyjątkowa lokalizacja

Browar Gdański to prestiżowa inwestycja realizowana na terenie dawnego browaru w historycznej części Gdańska Wrzeszcza przy ul. Kilińskiego. W ramach inwestycji powstanie także nowa droga (tzw. Nowa Lelewela) łącząca kompleks z Placem Wybickiego. Browar Gdański to doskonale skomunikowana przestrzeń, położona w bliskim sąsiedztwie głównego szlaku komunikacyjnego Gdańsk-Gdynia oraz w bezpośredniej bliskości dworca. Do dyspozycji odwiedzających będzie ponad 160 ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Mapa
Rzut z góy

Budynki historyczne

 1. 1. Bednarnia
 2. 2. Szalet
 3. 3. Stajnia
 4. 4. Transformatorownia
 5. 5. Warzelnia
 6. 6. Suszarnia wysłodzin
 7. 7. Willa dyrektora
 8. 8. Budynek dyrekcyjny
 9. 9. Maszynownia
 10. 10. Nowa suszarnia słodu